Doprava zdarma pri nákupe nad 90 EUR alebo 2800 CZK
Ako sa ocitla UASHMAMA na Slovensku
Aké  suveníry si bežne  odnášate z letnej dovolenky? Magnetky, šatky či prívesky na kľúče? My sme si pred  pár rokmi z dovolenky v Taliansku odniesli niečo celkom iné a neobyčajné… 

Áno, presne tak. Láska k prateľnému papieru a značke UASHMAMA  sa u nás zrodila náhle a celkom neplánovane. Počas vysnívanej rodinnej  dovolenky v romantickom Toskánsku. Počas  potuliek po mestečku San Gimighano, ktorému  sa  inak hovorí aj stredoveký  Manhattan, nám odrazu  prišiel  do cesty TEN obchod. Keď  sme  doň  vstúpili, cítili  sme sa  ako Alenka v ríši  divov! A to nás  popravde  len  tak niečo  neprekvapí. Okolo  nás   boli  samé dizajnové, prepracované tašky,  ruksaky, peňaženky a  doplnky do domácnosti  rozličnej veľkosti,  farby či  strihu, z  materiálu na nerozoznanie od kvalitnej kože. Vyzerali  fakt  dobre, no o to ani  tak nešlo. Najviac  nás  totiž  šokovalo zistenie, že v skutočnosti  sú  vyrobené z papiera! Nič podobné sme dovtedy nevideli.

Naša reakcia bola asi rovnaká ako väčšiny z vás. Rukami sme ohmatávali jednu uashmamku  za druhou a so zmesou úžasu, fascinácie aj nedôvery  sme sa pýtali:„Je to skutočne papier? Neroztrhne sa? Naozaj  ho možno aj prať? A čo ak zmoknem,  nepremokne?” Vyzeral ako koža, na dotyk bol mäkký, poddajný a veľmi ľahký. Neskôr sme zistili, že len tak ľahko nepremokne, možno ho i prať a znesie aj unesie toho skutočne veľa. Jednoducho ekologický  materiál budúcnosti.

Musíme sa  priznať, že v  obchode sme  nakoniec strávili  vyše hodiny, vykúpili sme  polovicu sortimentu a vychádzali z neho s telefónnym číslom na  majiteľov obchodu i značky – rodinu Marconiovcov,  ktorá výrobky značky UASHMAMA ručne šije v malej tradičnej toskánskej manufaktúre.

Tento  zážitok  nám  nasadil  do hlavy poriadneho chrobáka. Nielen, že sme si z dovolenky odnášali  originálne  suveníry, ale  aj  šialený  nápad – priniesť  značku  UASHMAMA  na Slovensko  a  do Čiech, kde ju dovtedy   nikto nepoznal, a  nakaziť  svojou  láskou k  prateľnému  ekologickému materiálu budúcnosti aj ostatných.

V tom čase  sme totiž mali rozbehnutú kariéru a dobré zamestnanie s  istým platom, rodinu a povedzme si to na rovinu, nemali sme zrovna po dvadsiatke, kedy  človek môže riskovať a skákať do neznámych  vôd. Tri  mesiace sme sa  rozhodovali, či to risknúť: Uchytí sa u nás? Získa si aj ostatných tak ako  nás?  A budú ľudia vôbec veriť tomu, že hoci ide o papier, je pevný a veľa toho unesie i znesie?
Nakoniec  sme spolu  sadli na lietadlo, navštívili  pána Marconiho, jeho manželku  a štyri dcéry. Ocitli  sme sa v ich  dielni, videli  celý proces výroby. A bolo  rozhodnuté. Odchádzali  sme  plné  plánov   na  spoločné  podnikanie.

Svoje  rozhodnutie  sme  neoľutovali  ani  po  štyroch  rokoch. Postupne  sme  si zriadili  showroom v  Šamoríne, kam Vás srdečne  pozývame a kde si môžete naše uashmamky „ohmatať” a vyskúšať.  Založili sme e-shop www.uashmama.sk, na ktorom práve čítate tieto riadky. Za tie roky sme stretli veľa nadšencov, ktorí sa tiež nadchli pre ekologický prateľný  papier a výrobky z neho a s láskou predávajú UASHMAMA vo svojich obchodíkoch  na Slovensku i v Čechách.
Pár dôležitých okamihov :
marec 2015 – oficiálne otvorenie značky UASHMAMA na Slovensku
január 2016 – vstupujeme aj na český trh a otvárame showroom v Šamoríne
máj 2016 – prvé miesto na Pražskom design weeku za najlepší produkt a kolekciu
október 2018 – prezentácia na Pražskom Design bloku v Prahe spolu s rodinou Marconoivcov
stretli sme sa s vami celkom 26 krát na rôznych výstavách, trhoch alebo marketoch
Veríme,  že  UASHMAMA  je  viac  než len pekné, dizajnové kúsky. Je to  životný postoj, ktorý  robí našu planétu  lepšou. Práve preto sa zúčastňujeme rôznych festivalov a eventov zameraných na slow fashion, udržateľnosť či ekológiu ako je napríklad Pomalo. 

Papierové kabelky či ruksaky  značky UASHMAMA  si obľúbili aj mnohé známe slovenské osobnosti, napríklad Adela  a  Viktor  Vinczeovci, Petra Polnišová  či  Tami Heribanová či známa mama-blogerka Michaela Grešková. S papierovými  doplnkami  UASHMAMA, napríklad s uložnými vreckami, prestieraniami  na stôl, či  vreckami na pečivo a chlieb, sa dnes stretnete v známych kaviarňach a reštauráciáciách po celom Slovensku —  napríklad  v  bratislavskej  sieti  MONDIEU,  nitrianskom   Zlatom Kľúčiku či v  Grand Hoteli Starý Smokovec vám  v  nich naservírujú chlieb či  príbory, alebo ich  používajú ako  kvetináče. A  nás  neskutočne teší, že  láske k prateľnému  papieru  prepadá vďaka UASHMAMA čoraz viac  ľudí. Pre  nás je to totiž signál, že  nám, Slovákom a Čechom, začína  záležať nielen na tom, aby veci dobre vyzerali, ale aj na tom, odkiaľ pochádzajú a najmä aký dopad majú na životné prostredie.

Vaša
               
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.