Doprava zdarma pri nákupe nad 90 EUR alebo 2800 CZK
MARIKA TONBOGIRL: Baví ma, keď má značka príbeh

Najznámejšia slovenská fashion blogerka a kreatívna duša Marika Majorová alias Tonbogirl má         k našej UASHMAMA špeciálny vzťah. Nielen, že patrí medzi prvé majiteľky kúskov z prateľného papiera na Slovensku, ale ešte niečo viac. Dozviete sa v našom rozhovore.

Pamätáš si ešte na svoje prvé „stretnutie” s UASHMAMA? 

Uashmama bolo pre mňa najprv prepojenie mojej práce v oblasti reklamy s mojou láskou k dizajnu. Dostala som sa k nej úplnou náhodou, keď mi na stretnutí s Máriinou bývalou kolegyňou Luciou padol zrak na jej kabelku. Bola to jedna z úplne prvých uashmamiek na Slovensku, v tom čase to tu ešte nikto nemal. Moja prvá reakcia bola: „WOW, čo je to?” Lucia mi začala rozprávať o svojej bývalej kolegyni Márii, ktorá na dovolenke v Toskánsku objavila tašky a doplnky z prateľného papiera            a zaľúbila sa do nich natoľko, že sa rozhodla spolu so svojou spoločníčkou Natáliou opustiť svoje isté zamestnania a začať sem Uashmama dovážať z Talianska. Opisovala to tak nadšene, že tým nakazila aj mňa. Povedala mi, že Mária s Natáliou už síce majú licenciu na predaj a vybavené ostatné záležitosti, no potrebujú poradiť s tým, ako značku uviesť na slovenský trh. A to je zasa moja parketa, keďže pracujem v oblasti reklamy a copywritingu. A tak nás prepojila. Po konzultácii som im postavila stratégiu, navrhla komunikačné kanály, vybrala médiá, influencerov, vymysleli sme uvádzací event. Keď to Mária celé ukázala talianskym majiteľom, zapáčilo sa im to natoľko, že jej dali práva aj na český trh.

Ako si vnímala Uashmama z pohľadu milovníčky módy a dizajnu, z pohľadu streestyle blogerky TONBOGIRL? 

Prvá taška, ktorú som spoznala z ich sortimentu, bol Carry One Bag. Keďže inklinujem k minimalizmu, hrozne sa mi zapáčila. Páčilo sa mi, že nie je prezdobená, a napriek tomu má šmrnc    a je praktická. Hoci môj šatník je skôr ladený do neutrálnych farieb, v tomto prípade som si uletela do zlatého odtieňa. Strašne ma tá farba bavila. Mám radšej veľké tašky než malé a do tejto mojej Carry One sa zmestí strašne veľa vecí. Je funkčná, pevná, veľa vydrží. Čo sa týka značky ako takej, keďže som sa postupne začala prirodzene zaujímať o udržateľnosť v móde, táto značka mi presne padla   do rany a okrem dizajnu, ktorý sa mi páčil, mala pre mňa aj tento sympatický rozmer, takže si ma získala.

Na Uashmama ťa najviac baví…

…Že ide o minimalistické, funkčné produkty, ktoré sú jednoduché na údržbu, majú nadčasový dizajn a človek ich vynosí viac než len jednu sezónu. Rovnako je pre mňa dôležitým rozmerom príbeh značky a chémia medzi mnou a ľuďmi, ktorí za ňou stoja. S Máriou a Natali z Uashmama máme        k sebe ľudsky blízko, poznám motiváciu, srdce a energiu, ktoré sú ukryté za každým jedným kúskom, ktorý dovážajú z Talianska. Dnes existuje množstvo kvalitných produktov a človek nemôže mať všetko. A ak má vedľa seba dva rovnako kvalitné produkty, rozhoduje sa na základe nejakej pridanej hodnoty – pre mňa je to príbeh. Baví ma kupovať to, u čoho poznám ruky, ktoré ich vyrobili alebo ktoré ich predávajú. Keď si kupujem oblečenie u dizajnéra, záleží mi na tom, čo je to za človeka        a inklinujem k jeho tvorbe aj na základe našich vzťahov.

Prateľný papier – ani na chvíľu si nepociťovala nedôveru?

Áno, pýtala som sa rovnaké otázky asi ako každý, kto s ňou príde prvýkrát do kontaktu: Aj niečo udrží a vydrží? Nepremokne? Ako to vlastne funguje? Súhlasím, že na prvý pohľad sa dá sotva uveriť,     že je to papier. Skôr si to ľudia mýlia s kožou. Nie je však prateľný papier ako prateľný papier. Keď začal tento materiál naberať na popularite, odrazu sa objavilo viacero značiek, ktoré tiež začali vyrábať tašky či doplnky z papiera, no ich produkty sa nevyznačovali takou kvalitou, detailným prepracovaním a vysokou úrovňou remeselnosti ako Uashmama. Práve tá vysoká úroveň remeselnosti dodáva tomu celému pridanú hodnotu.

 

Ako sa ti kombinujú tvoje uashmamky v rámci šatníka? 

Vyberala som si jednotlivé produkty tak, aby boli kombinovateľné s mojim šatníkom. Ten mám postavený tak, že v ňom nenájdete trendové farby, skôr nadčasové a neutrálne. Jedinou výnimkou   je pre mňa spomínaný Carry One Bag v zlatej farbe, ktorú som hrozne chcela, hoci takýto farebný výber sa na mňa vôbec nepodobá. Na tejto značke je skvelé, že si môžete vybrať buď takýto úlet alebo potom minimalistický, kombinovateľný model a každý si vie vo farebnej škále nájsť ten svoj obľúbený odtieň. Oceňujem, že výrobcovia nikdy nešli do nejakej čudesnej zdobnosti ani sa neriadili jednosezónnymi trendami. Pre mňa je dôležité, aby móda nebola len na jednu sezónu a nekopírovala len jeden trend.

Máš medzi uashmamkami svojho favorita?

Najradšej mám spomínanú zlatú tašku Carry One Bag. Volám ju nezničiteľná. Je veľmi multifunkčná, nosím v nej počítač, foťák, zbalím sa do nej na predĺžený víkend. Keď sa mi narodila dcérka Mia, začala som viac nosiť backpack, pretože som zistila, že mi najviac vyhovuje ako „taška pre dieťa”. Kdesi som to už aj hovorila, že v materstve je najideálnejší ruksak, pretože máte voľné ruky. Popravde nerozumiem prebaľovacím taškám. Sú škaredé, neforemné a neprakticke na nosenie, keďže mamičky sú nútené nosiť ich na kočíku. Pre mňa sa na materstvo oveľa viac hodí ľahučký ruksak než neforemná prebaľovacia taška. Akoby si ich výrobcovia mysleli, že keď sa žena stane matkou, príde o vkus. Mimochodom, raz som tento svoj ruksak požičala kamarátke na cestovanie. Takmer mi ho nechcela vrátiť, vyhlásila, že je fantastický a odrazu sa ubezpečila: „To je tá Uashmama? Ja som svojej sestre tvrdila, že je určite kožený,” priznala.

Ale to asi nie je všetko z tvojej zbierky…?

Z tašiek mám ešte listovú kabelku, vlastne vrecúško na zips, ktoré je perfektné na uskladnenie          a prenášanie milióna malých vecí, ktoré má každý z nás vo svojom živote.  A letnú lásku – čisto bielu veľkú tašku. Z prateľného papiera mám ešte rôzne doplnky v domácnosti, napríklad v kúpeľni či         v detskej izbičke mojej dcéry Mii, ktorá má obľúbenú farbu ružovú. Dokonca mám také tienidlo na lampu, ktoré je vám taká vtipná vec – do vínového pohára postavíte sviečku a pohár zakryjete papierovým tienidlom. Výsledok vyzerá ako originálna stolová lampička. A určite musím spomenúť svoju kultovú cestovnú tašku Roma Bag, vďaka ktorej sa mi v hlave zrodil nápad, že tento model     by mohol cestovať po svete s rôznymi ľuďmi. Baby ho aj s úspechom zrealizovali. Taška precestovala pol sveta celkom vyše 30 000km a zavítala napríklad do Rwandy, Mexika a na Island.Všade sa fotila. Majka s Natali mi prezradili, že tento rok sa takto chystá „dovolenkovať”   batoh Memmino – tentokrát však na letné festivaly.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.