Nákupný košík 0

Papier znesie všetko...

...  niekto nám to takto napísal na Grand Opening Party na Bratislava Design Weeku v júni 2015.

 

Niečo o UASHMAMA® materiály

Papierové vrecká, tašky a doplnky UASHMAMA® sú vyrobené z  inovatívneho materiálu - prateľného papiera. Šijú sa v Toskánsku, z materiálu vyrábaného tradičnou remeselnou metódou. Zloženie:  98% celulóza a 2-3% latex. Preto sú jemné a pevné zároveň. UASHMAMA® kolekcia je  šetrná k prírode – celulóza pochádza z prírodného odpadového dreva, nie z odlesňovania. Produkty sú recyklovateľné :).
Nosením a používaním tento materiál získava patinu a originalitu. Niektoré produkty sú impregnované voskom pre lepšiu pevnosť a formu. Ryhy na materiáli (kabelky impregnované voskom) dodávajú výrobkom zdanie starého materiálu. Ak však kabelku opatrne vyžehlíte (odporúčame cez textíliu), dostane sa do pôvodnej formy.
Každý kúsok je jedinečný aj s drobnými nedokonalosťami, každá farba/odtieň je ručne namiešaná. Preto môžu farby v skutočnosti vyzerať inak, ako fotky na webe, alebo ako ste ich videli u vašich známych.
Uši kabeliek a drobné detaily sú vyrobené zo 100% kože, alebo z tkaniny.

 

začiatok tu...

...na začiatku je papierové vrecko, pôvodne navrhnuté na uloženie pečiva. Má však obrovské možnosti využitia - je ľahko tvarovateľné, skladné a môžete si vybrať veľkosť podľa potreby. Je jemné a pevné zároveň, na prvý pohľad pripomína kožu. Vyzerá fantasticky v kuchyni naplnené pečivom,  ovocím, orieškami, alebo ako obal na bylinky či kvety. Uložte do veľkého vrecka hračky, časopisy alebo bielizeň. Je krásne kdekoľvek a s čímkoľvek....a navyše...  môžete ho oprať.

   

UASHMAMA® family

Názov UASHMAMA® vznikol v malej rodinnej firme "Le sorelle" (preklad sestry). Teda nie až takej malej - štyri sestry s rodičmi."Pre nás v Le sorelle znamená pomenovanie UASHMAMA®  spomienku na našu mamu, ktorá perie oblečenie pre svoje štyri dievčatá. A pretože naša mama pomenovala obchody po nás, štyroch sestrách, rozhodli sme sa venovať niečo jej - to je UASHMAMA® !"